Kas ir lateksa, nitrila un vinila cimdi?

Lateksa cimdi

Latekss pamatā ir dabiskais kaučuks. Nelielās atšķirības ir starp tīru dabisko lateksu un lateksa, kam ir pievienoti ķīmiskie savienojumi. Pievienotās ķīmiskās vielas sadārdzina lateksa izstrādājuma cenu, taču vienlaikus arī palielina stiprību uz stiepi, kā arī uzlabo dabiskā kaučuka pretestību pret ultravioleto starojumu (saules stariem). Lateksa cimdi ir pieejami dažādās krāsās (pienbalta, zila, zaļa u.c.) un to iegūst kaučuka sulai pievienojot krāsvielam. Šīs ķīmiskās piedevas parasti nav alerģiskas.
 
Nitrila cimdi
 
Nitrila ir polimēru - butadiēns un akrilnitrila sajaukums. Nitrilam, ka tiek izmantots cimdu ražošanā, ir salīdzinoši augsts acrylo vielu saturs, padarot šo materiāls ļoti izturīgu pret naftas bāzes eļļām un ogļūdeņraža izstrādājumiem. Nitrila cimdi, parasti, ir daudz izturīgāki pret caurduršanu nekā lateksa cimdi.
Agrāk nitrila savienojumus sauca par "sintētisko kaučuku", taču šobrīd šo terminu daudz biežāk izmanto, lai apzīmētu vinila vai PVC materiālus.
 
Vinila jeb PVC cimdi
 
Vinila un polivinilhlorīda cimdi tiek veidoti no tām vienām un tām pašām vielām. Polivinilhlorīds ir naftas bāzes produkts.
Ir simtiem dažādu PVC formulējumiem, kas apzīmēti ar "pf" prefiksu. Ķīmiķi tērē
milzīgas naudas summas pētniecībai ar mēŗki izveidot jaunas PVC formulas, lai radītu materiālus ar atšķirīgām īpašībām. PVC materiālu svarīgākās īpašības ir "stiepes izturība" un "spiedes izturība (panesamība)". Izturība pret dažādām ārējām ķīmiskām vielām ir viens no svarīgākajiem lielumiem cimdiem.
Salidzini.lv logotips Atrodi telefonus, datorus, fotokameras un citas preces interneta veikalos