Alerģija pret lateksa izstrādājumiem

!BRĪDINĀJUMS: Lateksa cimdi var izraisīt alerģisku reakciju, kas izpaužas kā ādas kairinājums. Parasti, lateksa alerģija attīstās lēni, rodas nieze, dedzināšana, ādas lobīšanās, sausa vai saplaisājusi āda. Retāk, dažiem cilvēkiem tiek konstatēta nātrene, astma, zems asinsspiediens un apgrūtināta elpošana. Ja kāds no šiem simptomiem parādās, Jums nekavējoties vajadzētu pārtraukt lietot lateksa izstrādājumus un izvēlēties citu veidu cimdus, piemēram, vinila vai nitrila, un konsultēties ar savu ģimenes ārstu.

Jautājums:

Vai latekss var izraisīt alerģiskas reakcijas? Ko jūs varat pastāstīt man par lateksa izraisītu alerģiju?

Atbilde:

Cimdu nēsāšana, kas satur lateksu var izraisīt alerģisku reakciju, kas parasti izpaužas kā ādas kairinājums, bet reizēm tas var attīstīties uz kaut ko daudz sliktāku. Parasti, lateksa alerģija attīstīstās lēni, rodas nieze, dedzināšana, ādas lobīšanās, sausa vai saplaisājusi āda. Retāk, dažiem cilvēkiem tiek konstatēta nātrene, astma, zems asinsspiediens un apgrūtināta elpošana. Simptomi, kas ir smagas pakāpes ļoti reti, taču tas ir reģistrēts cieš no smaga anafilaktiskā šoka - dzīvībai bīstama simptoma. Tādēļ ir svarīgi izsekot, vai alerģiskā reakcija ir pret lateksu. Ja kāds no šiem simptomiem parādās, jums nekavējoties vajadzētu pārtraukt lietot lateksa izstrādājumus un izvēlēties citu veidu cimdus, piemēram, vinila vai nitrila, un konsultēties ar savu ģimenes ārstu.

Jautājums:

Vai ir kādi citi piesardzības pasākumi, kurus man vajadzētu veikt, ja es esmu alerģisks pret lateksu?

Atbilde:

Ja esat konstatējis, ka Jums ir alerģija pret lateksu, palūdziet arī saviem kolēģiem mazāk izmantot pūderētus lateksa cimdus vai nelietot tos vispār. Tas izklausās nedaudz dīvaini, taču ir pierādīts, ka kukurūzas bāzes pulveris, ko izmanto dažos lateksa cimdos, labi uzsūc dažus lateksa proteīnus. Jūsu kolēģi pat nenojauš, ka nēsājot lateksa pūderētus cimdus, šie proteīni kopā ar pulvera daļiņām, pārvietojoties pa gaisu var nonākt saskarē ar Jūsu ādu, degunu dobumu un rīkli, izraisot alerģisku reakciju vai simptomu saāsināšanos. Mēs iesakām Jums izvēlēties cimdus, kas nesatur lateksu, un Jūsu kolēģiem dot priekšroku cimdiem, kas nesatur lateksu vai nepūderētus lateksa cimdus.


www.dustmiteallergysolutions.com.au